Na jó, kicsit hatásvadász meg pejoratív a cím. Mert ami nincs, azt ugye nem is nagyon lehet lehúzni. Eme eszmefuttatást abból az apróból indítottam, hogy gondolatban gyorsan végigpörgettem magamban az ehavi beszerzéseket. Nem ördögtől való dolog ugye külföldről rendelni olyan kiadványokat, amin nincs magyar vonatkozás. Ez eddig még oké, no de hogy olyan filmeket rendeljek be amin van magyar szinkron is, de lehet hogy az országban talán meg se fog jelenni? Na ez már egy kicsit abszurd kategória és eddig nem is nagyon volt példa rá a beszerzések között.
Valószínűleg a hónapban 6 cím érkezik majd. Ebből csupán három jön itthonról, a "Saul fia" és az "Ébredő Erő" mellett még a "Gladiátor" lesz hazai. De ebből is simán lehetett volna kettő ha az MM nem vállalja be a 3000 példányt. Viszont a többi három külföldi és szinkronos, csak nem tudjuk lesz-e itthon valaha. Az első versenyző a már jól ismert "Bad Boys 2" amire Killi Zoltán olvasónk akadt rá nemrég, aztán itt van még a Zavvi-n kapható "Tombstone" steelbookban. A harmadik meg legyen meglepi :).
.
Meglesz tehát ez a három kiadvány, erre pedig matekoztam egyet fejben. Az említett filmek mindegyikét 6000-7000 forint körüli áron el lehetne adni idehaza, ráadásul címenként csak akadna legalább 500 vásárló (húzócímek azért). Mondjuk ez legyen 1500db*6500 forint= 9.750.000 forint bruttó bevétel. Ennyitől elesnek a forgalmazók, állambácsi majdnem 2.100.000 forint ÁFÁ-tól, a kisker árrésből (átlagos kulcs) meg legalább (9.750.000-2.100.000)*0,2=1.530.000 forint. Ez egy átlagos árrés (ami alatt nem érdemes boltot kinyitni), amiből aztán kell még adót/fizut/egyebet fizetni. És ez csak a forgalamzó meg az állam elmaradt haszna, a bekerülési érték bizonyos részéből is bőven kivehetik részüket hazai vállalkozások (csomagolás, szállítmányozás, raktározás,reklám, stb.)
És akkor most csak három címet említettem, se elmaradt Disney-t meg ilyeneket. Senki se számolt utána ennek a kiadóknál? Nem értik? Lesz*rják?
Ti mit mondtok erre?